z/s “Priežukalns” piedāvātā produkcija

Visa saimniecības ražotā produkcija ir bioloģiski sertificēta. 2017. gada sākumā Priežukalna bišu saimes bija izvietotas 4 dravas novietnēs. Divas no novietnēm, tajā skaitā novietne pie dravas mājas Uzkalnos, atrodas uz robežas ar Teiču dabas rezervātu. Šajās dravās bites ganās purvā un tā krastos esošajos mežos, izcirtumos un pļavās un šeit labvēlīgos apstākļos vasaras otrajā pusē var cerēt uz viršu medu – vienīgo monofloro medu, kuru ievācam savā saimniecībā. Mētrienas novientnes 2017. gada vasaras vidū devās “mežā”. Tas tāpēc, ka šogad Mētrienas pusē šogad varēja manīt ne vienu vien rapšu lauku. Un rapši ir viena no tām lauksaimniecības kultūrām, kuras audzēšanai izmanto salīdzinoši daudz agroķīmijas un tāpēc to tuvumā liegta bioloģisko bišu saimju izvietošana. Savukārt vēl divas dravas atrodas mežainā apvidū uz rietumiem no Mētrienas – Beļavas apkārtnē, kur ainavā dominē meži un izcirtumi, kā arī pa kādai nepielai pļavai un meža laucītei.

Visizdevīgāk mūsu produkciju ir pirkt pa tiešo – ja kārojas ko iegādāties, tad zvani vai sūti SMS uz 26309648 vai arī sūti e-pastu uz andrejs@priezukalns.lv (vai priezukalns@gmail.com). Gandrīz katru nedēļu mēroju ceļu Mētriena – Madona – Pļaviņas – Rīga un šajā maršrutā ir iespējams vienoties arī par piegādi līdz Jūsu namdurvīm. Medu un citus labumus tirgojam arī dažādos tirdziņos, par dalību tirdziņos cenšos laicīgi paziņot caur Twitter, tāpēc, ja esi šī sociālā tīkla lietotājs, seko mums @Priezukalns!

Priežukalna produkcija ir pieejama arī vairākos Rīgas veikalos, taču tajos gan produkcijas klāsts, gan tilpumi ir pieejami ierobežotā klāstā. Veikalu saraksts meklējams šīs lapas apakšpusē.

Dažādu ziedu medus:
280 ml (400 g): 4,00 EUR
500 ml (700 g): 5,50 EUR
720 ml (1 kg): 7,00 EUR

Katra Priežukalna medus burciņa ir kā pārsteigums. Medus garša ir unikāla katrai kārei, saimei un dravai. Arī dažādos laikos izsviestajam medum būs cita garša. Uz katras medus burciņas etiķetes vari atrast informāciju par to, kad medus ir izsviests – šī informācija ietverta partijas numerācijā – piem. L 26.06.2016. nozīmē to, ka medus izsviests 2016. gada 26. jūnijā. Priežukalna dravās pirmais medus, ko parasti iegūstam jūnija sākumā, garšas ziņā ir vismaigākais. Tuvojoties rudenim medus garša kļūst intensīvāka un medus krāsa – tumšāka. Noņemot pēdējo medu no dravām Teiču purva krastos, medus sviedē citiem medus veidiem piejaucās arī pavisam nedaudz viršu ziedu medus, kas svaigā medū izskatās kā mazi želejas gabaliņi. Priežukalna medus netiek sildīts un šķidrs tas ir tikai pāris mēnešus pēc izsviešanas – pēc tam tas būs ieguvis agregātstāvokli, kas raksturīgs gandrīz visiem Latvijā iegūtajiem medus veidiem – tas būs palicis ciets – sakristalizējies. Ja vēlies šķidru medu arī ziemā, tad vari to “atsildīt” – paturēt siltā ūdenī, kura temperatūra nepārsniedz + 35 oC – šādu temperatūru bites nodrošina arī stropā, kad audzē jauno paaudzi.

 

Viršu ziedu medus:
280 ml (380 g): 5,- EUR
500 ml (670 g): 7,50 EUR
720 ml (950 g): 10,- EUR

Viršu medus – vienīgais saimniecībā ražotais monoflorais medus, iegūts ar mehāniskās spiedes palīdzību saspiežot no rāmīšiem izgrieztās šūnas. Ar šo metodi iegūtajā viršu medū saglabājas daudz mazi gaisa burbulīši, tāpēc, neskatoties uz zemo medus mitrumu – 2015.gadā, ap 16,5%, burkās  iespējams iepildīt mazāk medus, nekā citiem medus veidiem. Viršu medus daudzums ir ierobežots un to var iegādāties tikai saimniecībā – veikalos tas nav atrodams!

Krēmveida medus:
280 ml (400 g): 4,50 EUR
500 ml (700 g): 6,00 EUR
720 ml (1 kg): 7,50 EUR

Krēmveida medus ir tas pats dažādu ziedu medus, tikai padarīts ērtāks lietošanā. Vienīgā atšķirība – brīdī, kad medus sāka kristalizēties (palikt ciets), tas tika pāris nedēļas katru dienu apmaisīts. Šādā veidā medus kristāli nesaau kopā un medus struktūra kļūst līdzīga kā biezam krējumam vai saldējumam, kura pagatavošanai arī ir svarīga maisīšana. Un tāda tā paliek līdz brīdim, kamēr medus burciņa ir izēsta…
Kaltēti ziedputekšņi:
280 ml (150 g): 4,- EUR
Ziedputekšņus 2017. gadā vācām dravas novietnēs, kas atrodas mežainajos apvidos Beļavas pusē – tajā Beļavā, kas starp Mētrienu un Ļaudonu.
Ziedputekšņi medū:
280 ml (350 g): 6,00 EUR
Ziedputekšņi medū tiek pagatavoti krēmveida medū iemaisot kaltētus ziedputekšņus. Kad putekšņi ir vienmērīgi izmaisīti, tie tiek fasēti burciņās. Daļa no putekšņu nastiņām paliek neizšķīdušas un pirmajās dienās pēc sagatavošanas piedod produktam interesantu “kraukšķi”. Ziedputekšņu medū gatavošanai izmantojam putekšņus, kas ievākti vasaras otrajā pusē un nav tika saldi, kā pavasarī un vasaras sākumā ievāktie putekšņi. Tāpēc šis produkts garšo arī tiem, kuriem parasti medus ir par saldu…

Veikali Rīgā, kuros pieejama z/s “Priežukalns” saražotā biškopības produkcija:

Grauda spēks, Lāčplēša ielā 61
Darba dienās: 9:00 – 19:00
Sestdienās: 9:00 – 15:30
Svētdienās – SLĒGTS!

IDILLE, Krišjāņa Barona ielā 46 (t/c Barona centrs)
Darba dienās un sestdienās: 9:00 – 21:00
Svētdienās: 10:00 – 18:00

 

1 komentārs

  1. Pingback: ZS “Priežukalns” | BusinessMadona

Atbildēt

*